mail onet

Baza wiedzy

Znaleziony temat: mail onet

Jak skutecznie zarządzać swoją skrzynką pocztową?

Skrzynka pocztowa to miejsce, gdzie otrzymujemy wiele różnych wiadomości. Często jest to miejsce, które zalewa nas informacjami, a my nie wiemy, jak sobie z tym poradzić. Dlatego warto poznać kilka trików, które pomogą nam skutecznie zarządzać naszą skrzynką pocztową.

1. Sortowanie wiadomości

Pierwszym krokiem do skutecznego zarządzania skrzynką pocztową jest sortowanie wiadomości. Możemy to zrobić na wiele sposobów. Jednym z nich jest tworzenie folderów i przesuwania wiadomości do odpowiednich kategorii. Na przykład możemy stworzyć folder „praca”, „rodzina”, „zakupy online” itp. Dzięki temu łatwiej będzie nam odnaleźć potrzebną wiadomość.

2. Automatyczne przekierowanie wiadomości

Jeśli otrzymujemy dużo wiadomości z jednego źródła, warto skorzystać z funkcji automatycznego przekierowania. Na przykład, jeśli otrzymujemy dużo wiadomości z pracy, możemy ustawić, żeby wszystkie wiadomości z danego nadawcy były przekierowywane na nasz adres służbowy.

3. Usuwanie niepotrzebnych wiadomości

Niepotrzebne wiadomości zajmują miejsce w skrzynce pocztowej i utrudniają nam odnalezienie ważnych wiadomości. Dlatego warto regularnie usuwać niepotrzebne wiadomości. Możemy też skorzystać z funkcji automatycznego usuwania wiadomości starszych niż np. 30 dni.

4. Odpowiednie oznaczanie wiadomości

Kolejnym sposobem na skuteczne zarządzanie skrzynką pocztową jest odpowiednie oznaczanie wiadomości. Możemy na przykład oznaczać wiadomości jako przeczytane lub nieprzeczytane, ważne lub mniej ważne. Dzięki temu łatwiej będzie nam odnaleźć potrzebną wiadomość.

5. Korzystanie z filtrów

Filtr to narzędzie, które pozwala nam automatycznie sortować wiadomości. Możemy na przykład ustawić, żeby wszystkie wiadomości z danego nadawcy były automatycznie przekierowywane do odpowiedniego folderu. Dzięki temu nie musimy ręcznie sortować wiadomości.

Podsumowanie

Skrzynka pocztowa to miejsce, które zalewa nas informacjami. Dlatego warto poznać kilka trików, które pomogą nam skutecznie zarządzać naszą skrzynką pocztową. Możemy sortować wiadomości, automatycznie przekierowywać wiadomości, usuwać niepotrzebne wiadomości, odpowiednio oznaczać wiadomości oraz korzystać z filtrów. Dzięki temu łatwiej będzie nam odnaleźć potrzebną wiadomość i skutecznie zarządzać naszą skrzynką pocztową.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: mail onet

0 0 votes
Daj Ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments